yigit-asinmaz-metal-asinmaz-metal-tedarikcisi

Madencilik

Açık ocak ve yeraltı madenciliğinde yükleme kepçeleri, kamyonlar ve sabit ve mobil konveyörler için aşınmaya dayanıklı astarların performansına güvenilir. Çok aşamalı kırma faaliyetlerinde de, cevher ve hammaddelerin işlenmesi için özel olarak tasarlanmış besleme şutu ve mahfaza astarları uzun süreli aşınma koruması sağlar.

Yol Yapımı İnşaat

Yol yapımında kullanılan kırma taş, çakıl ve kum nakliyesi için damper gövdesi astarlarının sağlanması ve yol yapımındaki zorluklara çözüm üretiyoruz. Diğer tipik parçalar motorlu greyderler/dozerler için bıçaklar, ekskavatör kepçeleri için ağız bıçakları ve asfalt döşeyiciler için mastar levhaları ve fabrikamızda CNC OXY Kesim, Plazma Kesim, Talaşlı İmalat, Abkant ve silindir büküm işlemleriyle üretim yapıyoruz.

Beton

Beton, inşaat sektöründe oldukça yaygın bir şekilde kullanılan dayanıklı bir yapı malzemesidir. Ancak, beton santrallerinin aşınma, darbelere karşı dayanıklılık ve uzun ömürlülük gibi zorlu koşullarla başa çıkması gerekmektedir. İşte burada devreye aşınma plakaları girer ve betonun bu zorluklarla baş etmesine yardımcı olur.

Taş Ocakları

Taş ocakları ve açık maden ocaklarında kullanılan tipik parçalar kürek astarı, buldozer bıçakları ve bıçak ağızları, ızgara çubukları, elekler, kırıcı parçaları, çeneli kırıcılar için takozlar, konik kırıcılar için halkalar ve ayrıca ekskavatör kepçesi parçaları ve elinizdeki işe özel aşınma parçalarını üretir. Açık ocak ve açık  madencilikte yükleme kepçeleri, kamyonlar ve sabit ve mobil konveyörler için aşınmaya dayanıklı astarların performansı önemlidir. Değirmenleri, şutları, hidrosiklonları ve ayırıcıları her üretim prosesinde maruz kaldıkları özel stres koşullarından korumaya yardımcı Hardox çeliğinin tedariğini sağlıyoruz.

Çimento

Çimento üretiminde, özellikle kalkerdeki illit ve kuvars kontaminasyonundan kaynaklanan abrazyon nedeniyle birçok ekipman parçasında aşınma ve yıpranma oluşur. Çimento üretim zincirinde her aşama için en doğru aşınma malzemesini seçmeniz için yardımcı olabiliriz, kireç ocağından başlayıp çimentonun değirmenden çıktığı ana kadar sisteminizin çalışma süresini en üst düzeye çıkarmanıza ve bakımı en aza indirmeniz için Hardox aşınma plakalarını seçebilirsiniz.

Tarım

Tarım ve ormancılıkta aşınma çoğunlukla zeminle temas sonucunda gerçekleşir. Ormancılık sektöründe aşınmaya genellikle ağaçlarla birlikte gelen çakıllar neden olur. Hardox® Extreme’den yapılan ağaç kırıcı bıçaklarının piyasadaki diğer tüm ürünlerden daha uzun süre keskin kaldığı kanıtlanmıştır. Bıçkı zincirleri ve zemin levhaları, Hardox®’un mükemmel sonuçlar verdiği diğer bir alandır. Örneğin boron çeliğe oranla daha ince yapılabilen ve yine de daha uzun süre dayanan Hardox® 600 yapımı tırmık diskleri daha uzun süre dayanabilir.

Geri Dönüşüm

Geri dönüşüm sektörü metal, plastik, cam, lastik, ahşap, beton ve diğer malzemeleri işler. Her ne kadar plastik ve ahşap kendi başına yüksek düzeyde aşındırıcı malzemeler olmasalar da, sıklıkla kum ve taş gibi aşındırıcı malzemelerle kontamine olurlar. Yiğit Aşınmaz Metal öğütücüler, bıçaklar, çekiç kırıcılar, atık ayrıştırma tamburları, makaslar, hurda presleri, elekler ve diğer uygulamalarda, geri dönüşüm ekipmanınızın performansını artırmak için gereken uzmanlığa ve kapasiteye sahiptir.

×