yigit-asinmaz-metal-asinmaz-metal-tedarikcisi

Hardox®

Hardox® 450

Mükemmel yapısal özellikleriyle, aşınmaya dayanıklı çelikler arasında en popüler çelik. 

Hardox® 450, 450 HBW nominal sertliğe sahip, aşınmaya dayanıklı bir çeliktir. 

Hardox® 450 iyi bükülebilirlik ve kaynaklanabilirliği garantili darbe tokluğu seçeneğiyle (Hardox® 450 Tuf) bir araya getirir.

Hardox® 500

Bükülebilir, kaynaklanabilir ve yüksek düzeyde aşınmaya dayanıklı çelik. 

Hardox® 500, 500 HBW nominal sertliğe sahip, bükülebilen ve kaynaklanabilen, aşınmaya dayanıklı bir çeliktir. 

Daha yüksek aşınma direnci gerektiren uygulamalar için uygundur.

Hardox® 550

550 HBW’de ve Hardox 500’e yakın toklukta. Hardox 550, H550 HBW nominal sertliği ve Hardox 500’e yakın tokluğu ile, çatlak bütünlüğüne zarar vermeden aşınma ömrünü artırır.

Hardox® 600

Yüksek aşınma için ekstra sertve tok çelik 600 HBW nominal sertliğiyle, Hardox 600 benzersiz düzeyde yüksek bir darbe tokluğuna sahiptir. Özellikle sıradışı aşınma koşulları için uygun olmasına rağmen kesilebilmesi ve kaynaklanabilmesi sayesinde,yüksek performans uygulamaları için mükemmel seçimdir.

Hardox® HiAce

Hardox HiAce hem sürtünme aşınmasına hem korozyona karşı üstün bir dayanım sağlar. 450 HBW nominal sertliği ile Hardox 450 ile aynı mükemmel özellikleri sunar. Hardox HiAce, özellikle ekipmanınızı yavaş yavaş yok etme tehdidi taşıyan asitli korozif ortamlarda gerçek bir aşınma savaşçısıdır. Korozyona dirençli bu çelik plaka, belediye ve endüstriyel atık yönetiminde yaşanan korozif aşınma sorunlarının üstesinden gelmenizi sağlar: atık ve geri dönüşüm tesislerinde asite maruz kalan aşınma yüzeyleri, çöp kamyonları, konteynerler ve ayrıca katı atık alanlarında çalışan ekipmanlar; geri dönüşüm, atıktan enerji üretim fabrikaları ve biyokütle santralleri, kağıt ve karton tesisleri, madenler ve taş ocakları, tarım ve ormancılık uygulamaları ve proses endüstrileri. 

Hardox® HiTemp

Isıya dayanıklı Hardox aşınma plakası Hardox HiTemp, 300–500°C aralığındaki yüksek sıcaklıklarda, aşınma dayanımı için uygun maliyetli çözüm sunan Hardox aşınma plakası türüdür. Geleneksel su verilmiş ve temperlenmiş aşınma dayanımlı çeliklerin yüksek sıcaklıklarda, sertlik kaybına uğradığı durumlarda, Hardox HiTemp yüksek sıcaklık çeliği sıradışı bir aşınma direnci sunar. Bu özellikler,yüksek kalitedeki hammadde ile titizlikle kontrol edilen bir üretim sürecinin birleşimiyle elde edilir. Hardox HiTemp 4.7–51 mm plaka olarak teslim edilir. Standart kalitedeki çelikle aynı makineler ve teknolojiler kullanılarak kesilebilir, kaynaklanabilir ve
işlenebilir.

×